JAUNUMI

04.03.21

Videi draudzīgs risinājums - uzpildi vējstiklu šķidrumu bez plastmasas kanniņām!

Gada aukstajos mēnešos, kas mūsu platuma grādos nozīmē nepastāvīgus laika apstākļus komplektā ar nokrišņiem, liek būt īpaši piesardzīgiem uz ceļa ne tikai kājāmgājējiem, bet arī autovadītājiem. Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem ir labi saredzams, ar atstarotājiem bruņojies, kājāmgājējs un autovadītājs, kuram teicamu redzamību nodrošina spoži gaismas lukturi un nevainojami tīrs vējstikls.

Lai izvairītos no liekiem pārdzīvojumiem un sarežģījumiem ir svarīgi sekot līdzi sava auto tehniskajam stāvoklim. Pirmkārt, regulāri iegriezieties automazgātavās, lai ne tikai priecātos par sava lolotā spēkrata estētisko stāvokli, bet arī uzturētu tīrus vējstiklus un gaismas lukturus. Otrkārt, pirms ceļa uzsākšanas pārliecināties par logu mazgāšana šķidruma daudzumu savā auto.

Svarīgi lai vējstikla šķidrums ir kvalitatīvs, atbilstošs laika apstākļiem un sezonai, pilnvērtīgi pilda savu funkciju, ir ar patīkamu aromātu, un rezultātā labi saredzams ceļš, lai arī kur tas vestu. Šajā gada laikā logu tīrīšana ir īpaši būtiski, jo automašīna tiek pakļauta dubļu, sāls, ūdens un smilšu ietekmei. Kaut arī gaisa temperatūra paliek siltāka, iesakām izmantot vējstiklu šķidrumu, kas paredzēts mīnus grādiem, kura sastāvā ir etanols, kas vislabāk tiek galā ar intensīvo netīruma slāni uz vējstikla.

Svarīgi arī, lai uzpildot vējstikla šķidrumu, būtu iespēja izdarīt videi draudzīgu izvēli, un nepapildināt izlietoto vējstikla škidruma plastmasas kanniņu kalnus pasaulē. Vējstiklu šķidruma plastmasas iepakojums reti kad ietilpst šķirojamo plastmasas atkritumu konteineros, un visbiežāk tiek iejaukts sadzīves atkritumos vai vēl sliktāk - nomests ceļmalās, kur paliks līdz pat 500 gadiem, kamēr pilnībā sadalīsies.  Iesakām iegādāties izlejamos vējstikla mazgājamos šķidrumus no speciāliem automātiem - atsakoties no plastmasas iepakojuma, lai šķidrumu nogādātu no tirdzniecības vietas līdz transporta līdzeklim. Šāda tipa automāti Latvijā kļūst arvien populārāki, un pašlaik ir pieejami jau automazgātavas centros, pašapkalpošanās automazgātuvēs un atsevišķās degvielas uzpildes stacijās. Tas ir ērti un ātri, iebrauciet nomazgāt automašīnu, un pie reizes uzpildiet logu mazgāšanas šķidrumu. Turklāt variet uzpildīt tieši tādu šķidruma daudzumu, kāds jūsu auto nepieciešams. Šādi izlejamie šķidrumi vienmēr būs augstas kvalitātes un atbilstoši normatīvo aktu normām.

Labs vējstiklu tīrīšanas šķidrums:

·        nodrošina spēcīgu tīrītspēju - tā sastāvā jābūt ne tikai aktīvo vielu daļiņām, kuras novērš tā ātru iztvaikošanu, bet arī alkoholos lietojamiem spirtiem jeb etilspirtiem, kas būtiski uzlabo tīrītspēju, stikla pretapledošanu un samazina tā patēriņu.

·        nebojā stiklojumu, logu slotiņu gumijas un nepadara auto lukturu plastmasu dzeltenu.

·        ir veselībai nekaitīgs. Vienmēr pārliecināties, ka tā sastāvā nav veselībai kaitīgas vielas, jo izsmidzinātais šķidrums caur ventilāciju nonāk automašīnas salonā un galu galā jūsu elpceļos.

·        ir ar patīkamu aromātu. Tā protams ir gaumes lieta, bet vēlams lai aromāts nav uzbāzīgs, vai apreibinošs, kā arī nav alerģiju izraisošs.

·        atbilst ES regulām un prasībām. Tā sastāvā nav metanols vai metilspirts, kas tiek klasificēts kā toksiska ķīmiska un viegli uzliesmojoša viela , acetons, fosfāti, amīni, nitrīti un citi ķīmiskie elementi.

Arī mēs, Wash and Drive automazgātavu tīkls, sākam aprīkot savas automazgātavas ar šīm iekārtām,  jau tagad iespējams iegādāties izlejamo vējstiklu šķidrumu no speciāli tam paredzētām iekārtām, Rīgā, Bauskas ielā 105 un Rīgā, Duntes ielā 19a. Protams turpinām aprīkot arī pārējās Wash and Drive automazgātavas.

Vietējā tirgū ir pieejami daudz un dažādi vējstiklu šķidruma piedāvājumi. Un tā pat kā ar pašām automašīnām, novēlam katram atrast arī savu īsto un vēlmēm atbilstošo vējstiklu šķidrumu. 

Mēs izmantojam sīkdatnes mājaslapas darbības nodrošināšanai. Jebkurā laikā varat atcelt sīkdatņu parametrus, mainot ierīces iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk - Sīkdatņu izmantošanas noteikumos.