JAUNUMI

05.07.21

Kā izvairīties no auto bojājumiem karstajos vasaras mēnešos.

Jūsu auto ikdienā tiek pakļauts mainīgiem laikapstākļiem, kas var radīt mehāniskus bojājumos gan auto salonā,  gan uz virsbūves. Īpašniekam izvēloties nepiemērotu mašīnas novietošanas vietu, vai atstājot auto salonā mantas, kuras reaģē uz karstumu, var tik radīti nepatīkami un neatgriezeniski spēkrata bojājumi. Vissāpīgākie auto īpašniekam ir virsbūves krāsas bojājumi un virsbūves krāsas oksidācija (kas ir neizbēgams process, kad ķīmiskie savienojumi auto krāsā sāk noārdīties siltuma, skābekļa un ultravioleto staru ietekmē), kā rezultātā  auto virsbūves virsma kļūst nespodra. Auto virsbūves krāsojums sastāv no vairākiem slāņiem. Sākumā metāla, alumīnija vai plastmasas detaļai tiek uzklāta pretkorozijas aizsardzība. Pēc tam tiek uzklāts grunts jeb bāzes krāsojums, un tad jau pigmentētā krāsa, ko mēs redzam kā auto krāsu. Pa virsu tiek uzklāta caurspīdīga lakas virskārta, kas nodrošina krāsas aizsardzību pret apkārtējiem apstākļiem un piešķir spīdumu.

Svarīgi ir veikt regulāru auto vizuālo pārbaudi pirms braukšanas uzsākšanas, noskalot netīrumus, nomainīt nolietotos materiālus, novērst nelielus defektus, lai visas automašīnas sistēmas darbotos nevainojami - neatkarīgi no apkārtējās vides apstākļiem un gaisa temperatūras. Dažu vienkāršu noteikumu ievērošana palīdzēs pasargāt transportlīdzekli no pārkaršanas un tiešo saules staru iedarbības, kā arī nodrošinās nemainīgi labu garastāvokli vadītājam un pasažieriem:

Novietojiet auto ēnā, bet ne zem "lipīgiem" un putnu iecienītiem kokiem 

Ja vasarā auto tiek atstāts zem apsēm vai liepām, tad diezgan bieži tā virsmu pēcāk klāj plankumi. Saulē mašīna uzsilst, kļūstot teju par cepešpannu, tāpēc dažādi šo koku ziedi, spurdzes vai sveķi piekalst pie automašīnas, un tos pēcāk ar tradicionālajiem līdzekļiem ir ļoti grūti nomazgāt. 

Arī putni bieži pabojā šofera garastāvokli ar savām “dāvanām”, kuras it īpaši kaitīgas mašīnas krāsojumam ir karstajās vasaras dienās, kad auto virsbūve ir uzkarsusi. Lai izvairītos no virsbūves bojājumiem, putnu izkārnījumus nepieciešam noskalot nekavējoties. 

Ja plānojat auto atstāt uz visu dienu, to pēc iespējas novietojiet to ēnā, paturot prātā, ka ēna pārvietosies dienas laikā – vislabāk novietot tā, lai ēna kristu uz auto tieši dienas vidus daļā, kad ultravioletie stari ir visintensīvākie.

Veiciet gaisa kondicionētāja diagnostiku

Labs svaigs gaiss salonā ne tikai nodrošina autovadītāja un pasažieru labsajūtu, bet arī pagarina auto salona dekoratīvo detaļu mūžu. Visizteiktāk tas atspoguļojas uz auto salona priekšējo paneli, kas tiešos saules staros mēdz uzkarst, deformēties un pat sasprēgāt. Lai pagarināt auto salona detaļu kalpošanas laiku, nepieciešams tās regulāri kopt ar speciāliem līdzekļiem.

Pārskatiet salonā atstātās mantas 

Braucot uz pludmali, neatstājiet auto salonā vērtīgus priekšmetus un somas, jo tās var kļūt par iekārojamu laupījumu garnadžiem.

Karstās vasaras dienās atcerieties arī izņemiet jebkādus aerosolu baloniņus, šķiltavas un baterijas no salona vai bagāžas nodalījuma. Pārmērīga karstuma apstākļos šie priekšmeti var kļūst sprādzienbīstami. 

Regulāri mazgājiet savu automašīnu.

Lai atbrīvotu auto virsbūvi no dažāda veida svešķermeņiem, to nepieciešams regulāri nomazgāt. Iegriežoties Wash&Drive pašapkalpošanās automazgātavās auto var arī tikai noskalot, kas izmaksu ziņā ir ļoti lēti, turklāt - ātri. Bet jau automašīnu vēlaties nomazgāt kārtīgi, bet nevēlaties izkāpt no tik patīkami atdzesētā automašīnas salona, tad to var izdarīt Wash&Drive Express automatizētajā automazgātuvē, Rīgā, Krasta ielā 97a. Wash&Drive Express carwash apmēram 3minūšu laikā Jūsu auto tiks “izlaists cauri” dažādām mazgāšanas programmām, un jau pēc 40 metru ceļa, auto būs nevainojami tīrs, un Jūs pat nebūsiet izkāpis no automašīnas.


Mēs izmantojam sīkdatnes mājaslapas darbības nodrošināšanai. Jebkurā laikā varat atcelt sīkdatņu parametrus, mainot ierīces iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk - Sīkdatņu izmantošanas noteikumos.