JAUNUMI

07.04.21

Laiks vasaras riepām! Padomi un ieteikumi auto sagatavošanai jaunajai sezonai!

Sākoties pavasarim, mēs savus ziemas zābakus nomainām pret jau vasarīgākiem apaviem. Tas pats attiecās arī uz automašīnas “apaviem” – riepām. Latvijā no 1.decembra līdz 1.martam obligāti ir jābūt uzliktām auto ziemas riepām. Un tad jau pamazām pēc 1.marta, sekojot līdzi laikapstākļiem (jo ziemas riepu lietošanai ieteicamā maksimālā temperatūra ir 5-7°C), sava auto ziemas riepas nomainām uz vasaras riepām.

 

Kāpēc riepas jāmaina?  

Pirmā un būtiskākā atšķirība starp vasaras un ziemas riepām ir gumijas sastāvs. Vasaras riepām gumijas sastāvs ir krietni cietāks nekā ziemas riepām. Cietāka sastāva riepas nodrošina krietni labāku saķeri ar ceļu, kad gaisa temperatūra pārsniedz 7°C, tādējādi arī samazinot bremzēšanas ceļu, kas būtu garāks ar mīkstāka sastāva gumijas riepām. Pārvietojoties ar lielāku ātrumu, lielāka riepu saķere sniedz labāku vadāmību. Vasaras riepu protektoru dizains ir izstrādāts tā, lai tas līdz minimumam samazinātu brīvo vietu starp automašīnas riepu un ceļa segumu, tādējādi samazinot akvaplanēšanas riskus slapja ceļa seguma gadījumā. Pārvietojoties ar vasaras riepām, automašīnas salonā arī ievērojami samazinās trokšņa līmenis. Kādēļ gan klausīties riepu rūkoņā, ja vari plaši atvērt logu (vai vēl labāk – nolaist jumtu), un dungot līdzi savai mīļākajai šīs vasaras melodijai?

 

Vai jūsu auto riepas atbilst drošības prasībām?

Gan ziemas riepām, gan vasaras ir noteikts minimālais protektoru dziļums – ziemas riepām tie ir 4mm un vasaras riepām 1,6mm. Tādēļ jebkuros laikapstākļos un gadalaikā, noteikti nepieciešams sekot līdzi protektoru dziļumam, kas pirmkārt un galvenokārt ir ļoti svarīgi jūsu un citu satiksmes dalībnieku, un arī gājēju drošībai uz ceļiem. Jāseko līdzi arī tam, lai riepu diski ir tīri ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses, jo nevienmērīgi smilšu nosēdumi uz auto diskiem var negatīvi ietekmēt automašīnas vadāmību.

 

Kā sagatavot riepas maiņai, un kur tās uzglabāt?

Neatkarīgi no tā vai riepu maiņa tiks veikta kādā autoservisā, riepu centrā vai to darāt paši, noņemto riepu uzglabāšanas ieteikumi paliek nemainīgi. Vēlams riepas uzglabāt vēsā, tumšā telpā, kas tās pasargā no caurvēja, tiešiem saules stariem un cita veida riepu gumiju bojājošiem ārējiem apstākļiem.  Ja jums nav pieejama personīgā garāža, vai arī jūsu garāžā nav iespējams nodrošināt riepām teicamus glabāšanas apstākļus, jums talkā var nākt īres noliktava. Šādās mantu glabātuvēs jūsu riepas ideālā temperatūrā un drošā vidē pacietīgi gaidīs nākamo sezonu.

Mainot auto riepas ar visiem diskiem ir ieticams tās nomazgāt. Nomazgāt ieteicams gan tās auto riepas, kuras tiek noņemtas, gan tās, kuras tiks uzliktas.  

  • Noņemtās ziemas riepas vēlams nomazgāt, jo uz diskiem un gumijas spraugās, iespējams, ir saglabājušās dažāda veida ķīmiskās vielas, kuras tiek izmantotas ceļa uzturēšanai ziemā un var kaitēt riepām un diskiem uzglabāšanas laikā.
  • Riepas, kuras tiks liktas virsū dēļ tā, lai tās varētu precīzi nobalansēt, nepieciešams nomazgāt sakrājušos netīrumus un smiltis, neļaujot ārējiem apstākļiem mainīt braukšanas stabilitāti un komfortu.

 

Ikdienas steigā riepu un disku mazgāšanu variet veikt “Wash&Drive” pašapkalpošanās automazgātavās, kur tas neaizņems daudz laika, un būs arī salīdzinoši lēti. Īpaši rūpīgai riepu un disku apkopei izmantojama “Wash&Drive Express” carwash automazgātuve Rīgā, Krasta ielā 97A, kur pieejamas dažādas mazgāšanas programmas.  “Wash&Drive Express” PLATĪNA,  ZELTA un SUDRABA programmās ietverta riepu un disku mazgāšana, savukārt PLATĪNA un  ZELTA programmās auto var baudīt arī  īpaši delikātu riepu un disku spodrināšanu https://www.youtube.com/watch?v=Q1dwTXx5sqo

Mēs izmantojam sīkdatnes mājaslapas darbības nodrošināšanai. Jebkurā laikā varat atcelt sīkdatņu parametrus, mainot ierīces iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk - Sīkdatņu izmantošanas noteikumos.