JAUNUMI

10.05.21

Ikdienas netīrumi uz auto virsbūves pludmales sezonā.

Ikdienas netīrumi uz auto virsbūves pludmales sezonā.

Ar lieliem soļiem tuvojas ilgi gaidītie siltie vasaras mēneši ar sausajām, saulainajām un siltajām dienām. Auto saimnieki ne tikai sagatavo paši sevi pludmales sezonai, bet vasarīgiem izbraucieniem īpaši sakopj arī savas automašīnas – tā, lai pavada skatieni! Jo kā gan vēl labāk uzlabot savu pašsajūtu un garastāvokli, ja ne ar tikko nomazgātu, ideāli tīru un spožu auto izvizināties saulainā nedēļas nogalē. 

Lai viskvalitatīvāk nomazgātu savu automašīnu ir jāņem vērā dažas nianses - jo katrai zonai ir savi raksturīgi netīrumi.

Kukaiņu zona.

Auto priekšā tie ir kukaiņi, mušiņas un visi lidojošie mošķi, kurus negribot noķeram un izplacinām uz priekšēja bampera, lukturiem un numurzīmes. Lielāko daļu šādus nevēlamos pasažierus vienkārši ar spiedienu un šampūnu nesanāks nomazgāt. Traucoties ar vidēji 100 km/h mazās mušiņas tiek saplacinātas un vējā, saulē iekaltētas auto virsmā (saplūstot bezmaz vai vienā masā ar krāsojumu). Lai tiktu vaļā no šiem nevēlamajiem pasažieriem, Wash and Drive pašapkalpošanās automazgātuvēs tiek izmantots skābas vides mazgāšanas līdzeklis, kura uzdevums ir pilnībā atmiekšķēt kukaiņus no auto virsbūves. Šiem līdzekļiem ir jādod laiks iedarboties - aptuveni līdz 1 minūtei, un tad jānoskalo ar spiedienu.

Riteņi un diski. 

Riteņu un disku zonas galvenā problēma ir nosēdumi uz diskiem no bremžu kluču putekļiem, kuri dilstot nosmērē diskus un karstumā ieēdas tajos. Šeit palīdz Wash and Drive sārmainie mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti uzsmidzināšanai uz diskiem un riepām, atsevišķos gadījumos arī uz automašīnas sliekšņiem. Arī šiem  līdzekļiem jādod laiks iedarboties, un tad rūpīgi jānoskalo ar augstspiedienu. Vēl liela problēma pie augstajām vasaras temperatūrām ir mīkstais bitums asfalta sastāvā, kas arī veido nosēdumus uz diskiem un sliekšņiem. Ja šie nosēdumi ir salīdzinoši svaigi un nelielos apjomos, tad, iespējams, tos vēl paspēsiet atmazgāt ar pašapkalpošanās automazgātavās piedāvātiem riepu/disku mazgāšanas līdzekļiem, bez dārgas auto profesionāļu piesaistes.

Auto apakša.

Apakšas mazgāšana, ar ko tiek noskalota zeme un dubļi no auto apakšas,  visbiežāk tiek piedāvāta automatizētajās mazgātavās. Cilvēkus ar vecāka gadagājuma spēkratiem bieži uztrauc vai automatizētajās automazgātuvēs netiks kaut kas nolauzts/ salauzts apakšā, ja tās skalos ar pamatīgu spiedienu.  Neuztraucieties! Wash and Drive Express automatizētajā mazgāšanas līnijā spiediens ir pielāgots, lai ūdens iekļūtu starp arkām, ritošās daļas konstrukcijām un citiem atvērumiem, bet tai pašā laikā neatdalītu no virsbūves un neaizskalotu kādu detaļu. Apakšas mazgāšanai tiek izmantots tīrs ūdens, lai pēc iespējas novērstu auto apakšas korozijas risku

Pārējā virsbūve. 

Visu pārējo virsbūvi kvalitatīvi var nomazgāt ar augstspiediena mazgāšanu un speciāliem mazgāšanas šampūniem. Visās Wash and Drive pašapkalpošanās automazgātavās īpaši rūpīgai mazgāšanai pieejama putu birstes programma, kā arī īpašs jaunums - bezkontakta aktīvo putu programma. Aktīvo putu programma pašlaik pieejama visās Wash and Drive automazgātavās Rīgā, kā arī Jelgavā un Cēsīs. 

Tomēr, ja virsbūvi pārklāj netīrumi, kuri tur pabijuši ilgi un auto jau ilgu laiku nav ticis mazgāts, viskvalitatīvāk to būs nomazgāt automatizētas mazgātavās, kā Wash and Drive Express, kur tiks noskaloti visi salīdzinoši viegli nomazgājamie netīrumi un ar tekstilu (komplektā ar specializētiem mazgāšanas līdzekļiem) atmazgāti netīrumi, kuri ieēdušies lakojumā.  

Auto salons. 

Spodra, mirdzoša auto virsbūve saimniekam radīs iecerēto labo noskaņojumu tikai tad, ja saimnieks būs parūpējies arī par tīrību auto salonā. Visās Wash and Drive pašapkalpošanās automazgātavās ir pieejami jaudīgi putekļu sūcēji, un iespēja dažās sekundēs arī noskalot auto paklājiņus. Iegriezieties arī  Wash and Drive Express Putekļu sūcēju zonā, kur pieejamas veselas 9! auto salona apkopes vietas, un kura atrodas pilnībā zem jumta. Brauciet ciemos arī lietainās pludmales dienās!

“Bumbas no augšas”  

Īpašas šķiras netīrumi ir tautā sauktās “bumbas no augšas”, jeb putnu izkārnījumi. Par šo tēmu esot veikti pētījumi uz kādas krāsas auto ( un tīrām vai netīram mašīnām) šīs bumbas tiek uzmestas. Sakot, ka biežāk cieš tīri un spilgtos toņos esoši spēkrati. Lai kā arī būtu īstenībā, šīs dāvanas ir nepieciešamas pēc iespējas ātrāk noskalot no auto. Tā kā putnu ekskrementi sastāv no toksiskām vielām, bojājumi sākas tiklīdz tās nonāk saskarē ar auto - ar ļoti skābo raksturu tās dažu stundu laikā var viegli sadedzināt auto virskārtu.

Rūpējieties par savu auto, un neaizmirstiet iegriezties Wash and Drive pašapkalpošanās automazgātavās, kuras atradīsiet vienmēr pa ceļam. Un karstā vasaras tveicē palutiniet savu spēkratu arī ar “SPA” procedūru Wash and Drive Express carwash, Rīgā, Krasta ielā 97a. 

Mēs izmantojam sīkdatnes mājaslapas darbības nodrošināšanai. Jebkurā laikā varat atcelt sīkdatņu parametrus, mainot ierīces iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk - Sīkdatņu izmantošanas noteikumos.