JAUNUMI

22.11.21

Automazgātavas Latvijā.

Auto mazgāšanas un kopšanas industrija ir ļoti daudzveidīga, mūsdienu tehnoloģijām un cilvēku vajadzībām līdzi ejoša, ļoti attīstīta nozare. Klientiem tiek piedāvāti gan pavisam tradicionāli, gan visneiedomājamākie tehnoloģiskie risinājumi kā nomazgāt un uzturēt auto tīru, piešķirot tam “tikko no auto salona” izskatu. Cik plašs ir piedāvājumu klāsts, tik plaša arī cenu amplitūda gan auto mazgāšanas un uzturēšanas pakalpojumiem.

Ja aplūkojam konkrētāk Latvijas tirgu, tad mūsu auto mazgāšanas nozare pēdējo desmit divdesmit gadu laikā ir krasi mainījusies. Vēl divdesmit gadus atpakaļ katrā otrajā garāžā un mazdārziņā atradās automazgātava, kur spēkrats tika mazgāts ar rokām, švammi un “šampūnūdeni” - atjaukts parastajā dārza spainī ar devīzi “jo vairāk putu, jo labāk”. Šobrīd auto mazgāšanas nozare ir piesātināta gan ar augsta līmeņa pašapkalpošanās infrastruktūru, gan specializētām mazgātavām, kur pieejamas profesionālas standartizētas tehnoloģiskās sistēmas. Mazdārziņā un garāžā mazgāt auto kļuvis laikietilpīgi, ne visai kvalitatīvi un videi nedraudzīgi.

Statistiski raugoties, auto mazgāšanas nozares visplašāk pārstāvētais segments ir pašapkalpošanās automazgātavas. Nu jau gandrīz katrā Latvijas pilsētā, kurā iedzīvotāju skaits ir virs trīs četriem tūkstošiem, klientam būs pieejama kāda pašapkalpošanās automazgātavas infrastruktūra. Auto īpašnieka acīs pašapkalpošanās automazgātavas izskatās kā vienkāršas būves ar metāla konstrukcijām, kur mazgāšanas boksus atdala banneri ar mazgāšanas instrukcijām un katrā mazgāšanas vietā piestiprināts mazgāšanas rīks, kur tiek padots ūdens. Patiesībā šāda veida mazgātavas ir aprīkotas ar tehnoloģiski augsti attīstītām iekārtām virs zemes un specializētām apjomīgām komunikācijām, tostarp attīrīšanas sistēmām, zem zemes. Šīs iekārtas ir savstarpēji vienots komplekss un tās spēj funkcionēt 24 stundas diennaktī 365 dienas gadā – pat ziemas salā, kad mazgātavu “pamatizejvielai” – ūdenim - ir tendence sasalt. Ātri, efektīvi, moderni un salīdzinoši lēti – ja nevēlaties uzticēt sava auto mazgāšanu nevienam citam!

Taču viens no pēdējo gadu straujāk augošajiem  automazgātavu segmentiem pasaulē, kurš jau gadu desmitiem plaši pazīstams ASV, ir automatizētās mazgāšanas līnijas, jeb konveijeri. Latvijā šāda veida mazgātavas ir vēl salīdzinoši maz. Šobrīd vismodernākā automatizētā mazgāšanas līnija pieejama Rīgā, Krasta ielā 97a -  “Wash and Drive Express” carwash. Šeit uzstādītais pēdējās paaudzes aprīkojums ir nācis no pasaulē viena no pazīstamākajiem un augsti novērtēta auto mazgātavu konveijera ražotāja ASV. 40 metrus garais konveijers padarīs auto nevainojami tīru tikai 3 minūtēs. Kamēr klients, novietojis auto neitrālajā pārnesumā un atlaidis rokas no stūres, savā auto baudīs “Wash and Drive Express” gaismu šovu, auto izbaudīs īsteni mirdzošu SPA, kas sastāvēs no četriem etapiem:

·        PRIEKŠMAZGĀŠANA (mašīnas virsbūve tiek atdzesēta, samitrināta un apstrādāta ar mazgāšanas līdzekļiem, lai tālākajā procesā vieglāk atdalītu netīrumus);

·        MAZGĀŠANA (auto vienlaicīgi tiek mazgāts ar līdz pat 48 augstspiediena mazgāšanas strūklām un tekstilu - mīkstu audumu);

·        SKALOŠANA (auto virsbūves apstrāde ar vasku, pulieriem un līdzekļiem, kas piešķir papildus spīdumu);

·        ŽĀVĒŠANA (tiek pielietoti 9 ļoti jaudīgi žāvētāji, un žāvēšana tiek pabeigta ar mīkstiem mikrošķiedras dvielīšiem).

Pēc šī SPA piedzīvojuma, kas padarīs mirdzoši tīru auto virsbūvi, vēlams parūpēties arī par tīrību auto salonā. “Wash and Drive Express” pieejama Putekļu sūcēju zona, kurā vienlaicīgi iespējams padarīt tīrus veselus 9 automašīnu salonus. Papildus ērtībām katrai automašīnai paredzētas divas jaudīgas iesūkšanas caurules - viena labajā, otra - kreisajā auto pusē, turklāt Putekļu sūcēju zona atrodas pilnībā zem jumta. 

Mēs izmantojam sīkdatnes mājaslapas darbības nodrošināšanai. Jebkurā laikā varat atcelt sīkdatņu parametrus, mainot ierīces iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk - Sīkdatņu izmantošanas noteikumos.